אם אתם מתכננים להתחתן או להישאר במערכת יחסים דה פקטו בעתיד הנראה לעין, סביר הרבה יותר שביצוע עסקה כשאתם מרוצים במערכת היחסים שלכם תגרום להסכם נישואין או הסכם ממון דה פקטו שהוגן לשניהם שלך. ובסופו של דבר זה יחסוך לך זמן וכסף. אם דברים לא מסתדרים, התקשרות בהסכם ממון תעזור להגן על מה שחסכתם לפני ובמהלך החתונה. זו הסיבה שיותר ויותר זוגות בוחרים לחתום על הסכמי ממון או לאחר לידה. בעוד שגם לפני הנישואין וגם לאחר הנישואין יכולים להיות תקפים וניתנים לאכיפה בזמן הגירושין, כמה מומחים אומרים שהסכם ממון הוא לרוב הפשוט מבין השניים, שכן הוא נערך לפני שבני הזוג משלבים את הנכסים.

הסכם ממון 

עורכי דין לגירושין טוענים שעדיף להסדיר לאחר נישואים מאשר לוותר על העסקה, במיוחד עבור זוגות שנישאו מחדש עם נכסים משמעותיים או הון גדול. הסדרים לאחר לידה יכולים להיות יקרים יותר מכיוון שהצדדים כבר נשואים ויש לתת דין וחשבון על רכוש המשפחה. הסכם ממון יכול לסייע בהגנה על הנכסים הזוגיים של כל אחד מבני הזוג בכך שהוא מבטיח שהם לא יהפכו לרכוש ציבורי, גם אם הם מעורבים לאחר מכן בצורה כלשהי. זוג נשוי עם ילדים מנישואים קודמים יכולים להיעזר בחוזה ממון כדי להבהיר מה יעלה בגורל רכושם לאחר פטירתם, על מנת שיוכלו להעביר רכוש נפרד לילדיהם ולהמשיך לפרנס זה את זה לפי הצורך.

אחת הסיבות שאפילו אנשים עם תנאים צנועים ירצו להתקשר בהסכם

היא להחליט מראש כיצד ינוהלו הנכסים שנצברו במהלך הנישואין במקרה של גירושין או פטירת בן הזוג הראשון. כאשר לפחות לאחד מהצדדים לנישואין יש נכסים משמעותיים או מתכנן להרוויח סכומי כסף גדולים לאחר הנישואין, התקשרות בהסכם ממון צריכה להיות הבחירה המתבקשת. לדוגמה, הסכם ממון עשוי לקבוע שיהיה חשבון בנק משותף שישמש את שני השותפים להוצאות משותפות, חיסכון והשקעות, בעוד שכל צד עשוי לרצות להשאיר חלק מהכנסתו להוצאתו לפי בחירתו. במידה ואחד מבני הזוג מעוניין להיות אחראי על כל החשבונות ובן הזוג השני אחראי על פירעון המשכנתא, ניתן לערוך הסכם זה גם בהסכם הממון.

אם אתה הצד העשיר ביותר במערכת יחסים

חשוב שהתקשורת שלך עם בן/בת הזוג לגבי עסקה פיננסית מוצעת תהיה עדינה כדי למנוע כל רמז ללחץ לחתום על עסקה פיננסית. אנו ממליצים לזוגות לעבוד על חוזה נישואין עם איש מקצוע בתחום הפיננסים כדי להפוך את התהליך לאובייקטיבי יותר. בעוד שמועיל להתקשר בהסכמי ממון לפני נישואין, ניתן להתקשר בהסכמי ממון גם במהלך נישואין או פרידה.

הסכם ממון לפני נישואין

הסכם ממון יכול להתבצע בכל עת בזוגיות, גם אם אתם בתהליך של פרידה. הסכמי ממון לפני חתונה (או הסכמי ממון) עשויים להישמע כמו סרט הוליוודי, עם זאת, הם מסמכים מחייבים מבחינה משפטית המאפשרים לך לקבוע מה יקרה אם תיפרדו. חוק חוק המשפחה (Cth) משנת 1975 מאפשר לזוגות נשואים ולזוגות דה פקטו להיכנס להסדרים פיננסיים מחייבים משפטית.

זוגות מתקשרים בהסכם נישואין בכתב המחליף רבים מחוקי הנישואין המוגדרים מראש שהיו חלים אחרת במקרה של גירושין

כגון חוקים המסדירים חלוקת רכוש, הטבות פרישה, חסכונות והזכות לדרוש מזונות ( מזונות בני זוג) בתנאים מוסכמים המספקים ודאות ומבהירים את זכויותיהם בנישואין. על פי חוקי הנישואין התאילנדים, הסכם ממון עוסק בעיקר בנכסים ובהשלכות הכספיות של נישואין וקובע את תנאי הבעלות והניהול של נכסים אישיים ומוחשיים, וכן פוטנציאל הפרדה של נכסים משפחתיים במקרה של גירושין. הסכמים אחרים מחייבים כל אחד מהצדדים לשמור על נכסים לפני נישואין ונכסים שעברו בירושה ולחלוק את הנכסים שנרכשו כתוצאה ממאמציהם במהלך הנישואין. בחוזה מסוג זה, המקובל בכל 50 מדינות ארה"ב, בני הזוג קובעים כיצד לפצל את נכסיהם אם הנישואים יסתיימו אי פעם.

חשוב לעשות זאת לפני הנישואין

כל אחד מהצדדים יכול לסרב לנישואין אם הצד השני לא מסכים להסכם ממון. אם זוג מהמין השני מתחתן ללא הסכם ממון, חוק המדינה יקבע את זכויותיהם בתום הנישואין. על פי החוק, נישואין נחשבים כחוזה בין בני זוג, ועם חוזה זה נוצרות אוטומטית זכויות קניין מסוימות לכל אחד מבני הזוג.

חוזה נישואין מפרט בדרך כלל את כל הרכוש שבבעלותו של כל אדם (כמו גם כל חובות) וקובע אילו זכויות קניין יהיו לכל אדם לאחר הנישואין

הסכם ממון, המכונה גם הסכם ממון, הוא הסכם כתוב בו בני הזוג המאורסים עומדים על זכויותיהם וחובותיהם לגבי נכסי הנישואין והחובות ומה קורה אם נישואיהם מסתיימים בגירושים או במוות. הסכם ממון, הנקרא בדרך כלל הסכם ממון, הוא הסכם כתוב שאתה ובן זוגך התקשרתם לפני שנישאתם כדין. הסכם ממון, הסכם ממון או הסכם ממון (נקרא בדרך כלל הסכם ממון) הוא הסכם כתוב שנערך על ידי בני זוג לפני נישואין או שותפות אזרחית, המאפשר להם לבחור ולשלוט רבות מהזכויות המשפטיות שנרכשו לאחר הנישואים. ומה קורה כאשר נישואיהם מסתיימים במוות או בגירושים.

נקודות מפתח הסכמים לפני נישואין (לפני נישואין) ואחרי לידה (לאחר לידה) מראים כיצד זוג יחלק את נכסיהם במקרה של גירושין

חלק מהסכמי נישואין מחייבים כל צד לשמור על כל הכסף והנכסים שהושגו לפני או אחרי הנישואין; במילים אחרות, מה שלו ומה שלו. מנגד, לא נדרש גילוי כספי כדי לוותר על אותן זכויות בני זוג בהסכם ממון.

מערכת יחסים לפני נישואין עשויה לדרוש שלא ניתן יהיה לשלם חובות ממון של בן זוג מתוך קהילת הנכסים הזוגיים או שבמהלך הנישואין לא ניתן לשלם את החובות העסקיים של אחד מבני הזוג מכספי הנאמנות

מוסיף בארי שניידר. , Esq., עורך דין גירושין ומשפחה בסנט פרנסיסקו, קליפורניה. ללא הסכם ממון, זוגות גרושים יכולים להוציא אלפי דולרים בשכר טרחה משפטי ומקצועי כדי להשיג משהו שניתן בקלות לעשות בשלום לפני הנישואין. זה יכול להיות מועיל אם אתה והשותף שלך יכולים לדון בנושאים פיננסיים בצורה משמעותית ורציונלית לפני שמתעוררות בעיות.

נישואין הם החוזה היחיד שאתה יכול לחתום עליו מבלי לקרוא את תנאי ההסכם. החוזה העיקרי הוא חוזה הנישואין עצמו, כלומר, אתה מסכים לשאת את בן הזוג שלך. לפני החתונה ניתן לקבל מסמך משפטי הנקרא מסמך פיננסי.

המסמך יפרט בדרך כלל כיצד יתמודדו הצדדים עם כל רכוש ומשאבים כספיים שרכשו לפני

במהלך ואחרי החתונה. במסמך יצוין גם כיצד יש להפריד נכסים ונכסים שנרכשו במהלך הנישואין במקרה של גירושין. לקבוע את זכויות הקניין והזכויות שלהם לתמיכה לאחר גירושין, בין אם זה מוות או גירושין.
למידע מורחב אודות הסכם ממון מה התהליך שצריך לעשות לפני החתונה כדאי להעיף מבט ב- notary-heskem-mamon.com