כיסוי בריאות השיניים קשור לשיעורי כשל נמוכים יותר של שתלים ותפקוד השתלים רב יותר מאשר שתלים דנטליים אחרים בחולים עם כיסוי שיניים של Medicaid.

חלק גדול מהמטופלים מכוסים על ידי Medicaid ולכן אין להם גישה לביטוח שיניים, למרות צורך דחוף בטיפול שיניים. מטרת המחקר הנוכחי הייתה לחקור את ההשפעה של חסמים פיננסיים על תוצאות השתלת שיניים. ההשפעה של גישה לטיפול בשתלים דנטליים לאחר כיסוי שיניים של Medicaid הוערכה על סמך קבוצה רטרוספקטיבית של 6 שנים של הליכי השתלות שבוצעו בתוכנית שיקום השתלים של DentaWise במרפאת השיניים של אוניברסיטת קנטקי. סטטוס השתלת שיניים שנה לאחר ניתוח הוערך בשלוש קבוצות: 1) חולי Medicaid (n=48), 2) חולים שאינם מדיקייד עם הכנסה כלשהי (n=657), ו-3) חולים עם כיסוי שיניים מלא (n = 1644). הישרדות השתלים, סיבוכים ומצב תפקודי השתלים נבדקו עבור הבדלים בין קבוצת Medicaid והלא-Medicaid ולאחר מכן על פני קבוצת הכיסוי הדנטלי המלא. ההבדלים בין שתי הקוהורטות האחרונות הוערכו עוד יותר בהתאם למצב השתלת שיניים. לחולים ללא ביטוח שיניים היה סיכון גבוה בכ-20% לאובדן או לכישלון שתלים לאחר שנה בהשוואה למטופלים עם כיסוי שיניים של Medicaid (P <.05). כמו כן נצפו הבדלים בתוצאות בין מטופלים עם ביטוח שיניים (הן פרטי והן Medicaid) לבין מטופלים שרכשו בעבר ביטוח בריאות שיניים (P <.001). כיסוי Medicaid היה קשור לכישלון השתלים גבוה יותר ולפחות הצלחת ההשתלה; הראשון בולט במיוחד בחולים עם ביטוח בריאות שיניים קודם. מצב השתלת שיניים הוא גורם חשוב המשפיע על ביצועי השתלים, ומחקר זה מחזק את החשיבות של הבטחת מספר מספיק של שתלים דנטליים זמינים למטופלים שלא היו מבוטחים בעבר. 2. Lary-Heigwer, S, Lefevre, G, ו-Caudron, F. שתלי שיניים עם כיסוי בריאותי שיניים של Medicaid קשורים לשיעורי כשל נמוכים יותר של השתלים ותפקוד השתלים רב יותר מאשר שתלים דנטליים אחרים בחולים עם כיסוי שיניים של Medicaid. J Periodontol. 2019;90:E59-E66.

בעשורים האחרונים, השתלות שיניים הופיעו כטכניקה מובילה להחלפת שיניים חסרות לא מתפקדות ושיקום חולים עם שיניים חלקית ומוחלטת. עם כ-16 מיליון מטופלים בארצות הברית לבדה, השתלות שיניים הפכו לאמצעי טיפול חשוב עבור מטופלים רבים המחפשים תפקוד פה, אסתטיקה ואיכות חיים משופרים. שיעורי הצלחת השתלים השתפרו באופן משמעותי, עם שיעור הצלחה מוערך של 90% ויותר מ-80% תוחלת חיים של השתלים לאחר שנה4,5 (איור 1).

דו"ח אחרון של המכון לסקירה קלינית וכלכלית אישר כי בנוסף למתן תועלת תפקודית ונוחות למטופל, השתלות שיניים מייצגות השקעה משמעותית בתחום הבריאות.6 בדומה לטיפולי בריאות אחרים, השתלות שיניים הן תלוי מאוד במצבו הבריאותי והפיננסי של המטופל, כאשר הגישה לביטוח משחקת תפקיד מרכזי בקביעת ההצלחה הכלכלית. עם זאת, למרות הביקוש הרב להשתלות שיניים בקרב כל הקבוצות החברתיות-כלכליות, מטופלים עם גישה לתשלום פחות ממלא הם בעלי הסיכוי הנמוך ביותר לקבל טיפול, כאשר רק 50% עד 60% מהמטופלים ללא ביטוח מבקשים טיפול עבור אובדן שיניים, בהשוואה עם כמעט 75% שיש להם ביטוח.7 ברוב המקרים, הכיסוי הביטוחי להשתלות שיניים מוגבל, כאשר ניתוח עדכני של תוכנית DentaWise במרפאת השיניים של אוניברסיטת קנטקי הוכיח כי 70% מכלל החולים שטופלו בשתל הציגו עם Medicaid. כיסוי, ורובם נזקקו לסיוע כספי כלשהו.

אפילו במדינות שבהן Medicaid מכסה רפואת שיניים

רופאי שיניים רבים מסרבים לקבל זאת עקב שיעורי החזר נמוכים ועלויות אדמיניסטרטיביות גבוהות. אפילו בארצות הברית, שבה Medicaid משלמת עבור ניתוחי שיניים, רוב רופאי השיניים לא מקבלים את הביטוח הזה בגלל עלויות אדמיניסטרטיביות עצומות ותעריפים נמוכים. בשל כללים אלטרנטיביים זולים יותר, Medicaid כמעט ואינו מכסה השתלות שיניים בכל מקום (אלא אם כן הכרחי רפואית). למרבה הצער, Medicaid בדרך כלל אינה כוללת פרוצדורות דנטליות קונבנציונליות כגון השתלות שיניים.

Medicare מקורית עשויה לשלם עבור שירותי שיניים הכרחיים מבחינה רפואית לפני הליך רפואי נוסף המכוסה על ידי Medicare לפני שתוכל לעבור הליך אחר

רציני יותר, כגון ניתוח. לחלק מתכניות Medicare Advantage עשויות להיות תוכניות שיניים נלוות הכוללות שיניים תותבות או אביזרי תותבות. חברי Medicare מקוריים יכולים גם לרכוש כיסוי ביטוחי שיניים נפרד. תצטרך להירשם לתוכנית שלך במשך מספר חודשים לפני שתוכל לקבל כיסוי השתלות שיניים.

תוכניות Medicare Advantage חייבות לספק את אותן הטבות כמו Medicare Part A ו- Part B

ותוכניות רבות כוללות כיסוי אחר, כגון טיפול שיניים שגרתי וכיסוי תרופות מרשם. חלק מתוכניות Advantage אלה כוללות הטבות שאינן מכוסות על ידי Medicare Original, כגון טיפול שיניים שגרתי והטבות לאופטיקאים. תוכניות מסוימות של MA עשויות להציע גם הנחות על כיסוי שיניים וחבילות ראייה.

אם אתה זקוק להוצאות נוספות על רפואת שיניים של Medicare

כדי לסייע בתשלום עבורן, שאל את רופא השיניים שלך אם הוא מציע תוכנית חיסכון בשיניים. ניתן גם לשקול רכישת ביטוח שיניים מחברת ביטוח פרטית (למעט מדיקר). עם זאת, מקבלי מדיקר רבים יכולים להוסיף תוכנית רפואת שיניים לתוכנית MA שלהם בעלות משתלמת. אם אתה רשום ל-Original Medicare (חלקים A ו-B), למרבה הצער, לא תהיה מכוסה עבור רוב שירותי השיניים.

זה כולל טיפול ובדיקות שיניים שגרתיות

כמו גם ניקוי, מילוי, הסרה והשתלה. אם הם מספקים ביטוח שיניים, הם יכולים להחליט אם לכלול שתלים. כמובן, זה תלוי אם תוכנית Medicaid של המדינה שלך מכסה שירותי שיניים למבוגרים. תיתכן גם מגבלה שנתית על כמה Medicare Advantage תכסה את טיפול השיניים שלך, אז הקפד לקרוא את הכיסוי שלך ולשאול את הספק שלך אם יש לך שאלות ספציפיות לגבי תוכניות שיניים של Medicare.

התחל עם כלי ההשוואה של Insurify Medicare

כדי לעזור לך למצוא תוכניות Medicare המציעות שירותי שיניים. קביעה אם שתלי השיניים שלך יהיו מכוסים על ידי Medicaid יכולה לעזור לך לגשת להליכים אלה עם פחות מתח וחרדה. אז כשאתה שואל את Medicaid, האם זה מכסה השתלות שיניים? ת, בנוסף לזכאותך הכללית לתכנית, חשוב שהתכנית תראה צורך בטיפול שיניים.

מתי אתה חושב על כיסוי Medicaid עבור השתלות שיניים? ת

עליך גם להיות מודע לכך שבעוד שמדיקייד מוכנה יותר לכסות השתלות שיניים לילדים מתחת לגיל מסוים שזכאים לתוכנית הכללית, זה פחות סביר למבוגרים. לרוע המזל, לא Medicare ולא Medicaid מכסים השתלות שיניים למשפחות מעוטות הכנסה או קשישים במדינתנו. הסיבה לכך היא שמדיקייד היא תוכנית ממשלתית שמטרתה לספק תמיכה כספית נוספת למשפחות מעוטות הכנסה שאחרת לא היו מסוגלות לממן טיפולי שיניים ורפואה.

Medicaid שונה ממדינה למדינה

במיוחד ביחס לסוגים השונים של טיפולי שיניים מיוחדים שהתוכניות שלהם עשויות לכסות עבור מבוגרים. Medicaid שונה ממדינה למדינה מבחינת הסוגים השונים של טיפולי שיניים מיוחדים שהתוכניות שלהם יכולות להציע למטופלים מעל גיל 21.

לכל מדינה בארצות הברית יש כללים שונים בקביעה אם טיפול שיניים מכוסה על ידי Medicaid

Medicaid מכסה רק טיפולי שיניים למבוגרים במדינות מסוימות, וכל אחת מהמדינות הללו בוחרת אם היא רוצה לספק מוגבל, מורחב או חירום בלבד. כל מדינה יכולה לבחור איזה טיפול רפואי למבוגרים של Medicaid לספק.

כפי שהוזכר קודם לכן

Medicaid מכסה רק הטבות של ניתוחי פה עבור טיפולי שיניים ב-25 מדינות (זה נחשב מיותר מבחינה רפואית לפי כללי ביטוח הבריאות). ב-26 מדינות עם יתרון זה, Medicaid יכולה לשלם עבור שיניים תותבות. Medicaid יכולה לכסות כתרים ב-26 מדינות ולספק הטבות שיקום חשובות.

אם אתה צריך שתלים דנטליים

כדי להחליף שיניים קבועות, Medicaid יכולה לשלם עבור טיפול זה. ההערכה היא שעלות השתלות שיניים נעה בין 4,000 ל-6,000 דולר ארה"ב, וזו הסיבה שניתוח השתלות שיניים אינו מכוסה על ידי Medicaid. למרות שמדיקייר תשלם עבור שירותים מסוימים כדי להתכונן להליכים רפואיים, זה לא כולל את העלות של שתלים או תותבות. למרות ש-Medicaid או Medicare לא ישלמו עבור השתלות שיניים, הם עשויים לשלם עבור בדיקות.

זה יהיה תהליך ארוך וקשה

אך עליך לספק תיעוד תומך מהרופא או רופא השיניים שלך כדי לקבל הסכמה מראש מספק המדיקייד שלך. האגודה לסיוע משפטי מבקשת ממך לספר להם אם אתה עובד עם אנשים זכאים ל-Medicaid הזקוקים להשתלת שיניים או תותבות חלופיות, לרבות כאלה שהפוליסה החדשה עשויה שלא לכסות את הטיפול בהם. הם גם רוצים לדבר עם אנשים הזכאים ל-Medicaid שזקוקים לטיפולי שיניים אחרים שאינם מכוסים על ידי Medicaid, כולל טיפולי שורש, תותבות מיידיות, ניתוחי עצם. נציג של Medicaid השיב כי טיפול שיניים של Medicaid הוא שירות נוסף.

אם התנאים שלעיל לא מתקיימים

סביר להניח ש-Medicaid לא תשלם עבור השתלות שיניים או כל אפשרויות השתלה אחרות שכן אלו נחשבות לטיפול שגרתי. מדינות נדרשות לספק שירותי רפואת שיניים לילדים עם Medicaid כדי שלא יהיו להם כאבי שיניים ועששת. בנוסף, אתה מקבל הטבות נוספות כגון בדיקות שנתיות, צילומי רנטגן וטיפולי שיניים.

אתה יכול לדבר עם רופא השיניים שלך לגבי העלות המשוערת של השתלים שאתה צריך. להלן נדון במה מכסה Medicaid ובחלופות לקבלת השתלים שאתה צריך. למטה אתה יכול לראות כל משרד שיניים כדי לראות מה Medicaid עושה ומה לא מכסה באוהיו.

שירותי שתילה (תוקן ב-12 בנובמבר 2018). כאשר יש צורך רפואי, השתלות שיניים יכוסו על ידי Medicaid. אם ההטבות שלך ב-EPSDT יראו צורך בהשגת כל צורה של השתלות שיניים, Medicaid תשלם עבור חלק ה-EPSDT.

שנית

חלק מהליכי שיניים הכרחיים מבחינה רפואית, מה שאומר ש-Medicaid פועלת כמו ביטוח בריאות וסביר יותר שיעמוד בדרישה. Medicaid מחשיבה שתלים דנטליים כניתוחים קוסמטיים, וזה קצת לא מדויק בהתחשב בכך שהם עוזרים למנוע חוסר יישור שיניים כדי להישאר בריאים.

 

למידע נוסף אודות השתלת שיניים בהרדמה מלאה מומלץ לגשת לאתר dental-clinics.co.il