התקן תוך רחמי הוא אמצעי מניעה אשר מוחדר אל תוך חלל רחם. בין כל אמצעי המניעה השונים מדובר על אמצעי המניעה עם אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר. אך חשוב להבהיר כי הוא לא מונע העברת מחלות שונות המועברות דרך מגע מיני. עם זאת הוא מאפשר קיום יחסי מין באופן האידיאלי גם עבור האישה וגם עבור הגבר. היעילות של התקן תוך רחמי באה לידיי ביטוי בכך שהוא יוצר תנאים ברחם שלא מאפשרים לביצית להיות מופרה. כך שאין לאישה סיכוי להיכנס להיריון כל עוד יש לה התקן נחושת בתוך הרחם. 

למשך כמה זמן יעיל התקן תוך רחמי?

התשובה משתנה בהתאם לסוג ההתקן שאותו מתקינים בתוך הרחם. עם זאת אנו מדברים על יעילות שיכולה להימשך לזמן רב, הרבה יותר ממה שאתם מדמיינים לעצמכם. רוב ההתקנים יכולים להיות אפקטיביים לתקופה של 5 עד 10 שנים. אנו מציעים לך לבחור את סוג ההתקן בין היתר על פי משך זמן היעילות שלו. אם את יודעת שעוד כמה שנים תרצי להיכנס להיריון מוטב כי תבחרי התקן קצר מועד. אך מוטב כי תדעי כי למרות זאת תמיד ישנה אפשרות להוציא את ההתקן בכל רגע נתון.

מה קורה מיד לאחר החדרת התקן תוך רחמי?

ניתן לדמות את תהליך החדרת התקן תוך רחמי לתהליך בדיקת קולפוסקופיה. ההתקן עצמו מוחדר בצורה זהירה דרך הנרתיק אל המקום שבו הוא אמור לשבת. ההרגשה עצמה עשויה להיות קצת מוזרה בימים הראשונים, אך לאחר מכן היא משתפרת. כבר מיד לאחר ביצוע התהליך יהיה ניתן לחזור לשגרת חיים רגילה לגמרי. את תוכלי לבצע את כל הפעולות שאותן את רוצה לבצע מכל סיבה שהיא. לאחר החדרת ההתקן יצא חוט בארוך של עד 2 ס"מ מרחם הנרתיק כך שיהיה ניתן לשלוף אותו בכל זמן.

האם מדובר על אמצעי מניעה עדיף על פני האחרים?

כל אחת יכולה לבחור את אמצעי המניעה שיהיה הכי מתאים לה באופן אישי. היתרון של אמצעי המניעה הזה הוא שהוא מאפשר קיום יחסי מין ללא כל הכנות מוקדמות. בשונה מאמצעי מניעה אחרים שיכולים לתפוס לא מעט תשומת לב ומביאים איתם אי נוחות. נדגיש כי בעת קיום יחסי המין, ההתקן לא יפריע בשום צורה שהיא. עם זאת קחי בחשבון כי יהיה עלייך להחליף אחת לכמה שנים את ההתקן הישן בהתקן חדש.