כל אישה מכירה את הפוסטינור, מדובר על גלולת היום שאחרי. הגלולה הזאת נועדה למנוע כניסה להיריון לאחר קיום יחסי מין שלא כללו שימוש באמצעי מניעה. חשוב להדגיש כי מדובר על תרופה לכל דבר, לא משתמשים בה בתור אמצעי מניעה. כלומר אל תצאי מנקודת הנחה כי בכל פעם שתקיימי יחסי מין ללא אמצעי הגנה, תוכלי פשוט לקחת פוסטינור. במאמר הבא אנו נסביר לך מה את צריכה לדעת על הגלולה הזאת לפני שתיקחי אותה. הרי ההיכרות המקדימה עם הגלולה תאפשר לך לקחת אותה בצורה האפקטיבית ביותר. יכולות להיות לך לא מעט שאלות שקשורות לגלולה עצמה, כעת הגיע הזמן לקבל תשובות. 

כיצד הגלולה עובדת?

אף אחד לא מצפה ממך להיות אשת מקצוע מדופלמת בשביל להבין בדיוק כיצד הגלולה עובדת. אך ישנה חשיבות שתביני מה גורם לגלולה להיות כל כך אפקטיבית במניעת כניסה להיריון. הרי את הגלולה את לוקחת ביום שאחרי קיום יחסי המין, בשונה מאמצעי מניה שלוקחים אותם לפני. התרופה הזאת מונעת מהביצית להשתחרר מהשחלה, ובכך היא מונעת ממך את האפשרות להיקלט להיריון. מוטב להגיע בהזדמנות הזאת כי הגלולה לא מונעת מחלות מין או כל עניין אחר. היא מונעת אך ורק את הסיכויים שלך להיקלט להיריון, קחי את זה בחשבון.

מתי להשתמש בפוסטינור?

את התרופה את צריכה לקחת לאחר קיום יחסי מין ללא אמצעי מניעה. ההמלצה היא לנסות לקחת את התרופה מוקדם ככל האפשר לקיום יחסי המין עצמם. מרבית הנשים נוטלות את התרופה בין 12 שעות עד 72 שעות לאחר קיום יחסי המין. מה שאת צריכה לדעת זה שככל שתיקחי את הגלולה סמוך למועד קיום יחסי המין, כך היעילות שלה תהיה גדולה יותר. אף אחד לא מבטיח לך כי פוסטינור ימנע את ההיריון באופן מוחלט. אך את כן יכולה להשפיע על הסיכוי שלו למנוע את ההיריון.

תנסי להוריד את מפלס הלחץ

את מרגישה שכל פעם את נכנסתם לפאניקה או ללחץ? קחי בחשבון כי התחושות שלך משפיעות בין היתר על תהליך הביוץ. תהליך ביוץ אפקטיבי יהיה תהליך שמתרחש כאשר הגוף שלך שליו ורגוע. כך את תוכלי להיות בטוחה שאת לא מעמידה את עצמך במצב בעייתי. לכן תשתדלי תמיד לראות את חצי הכוס המלאה בכל דבר שאת עושה. כך תהיה לך אפשרות גם לשדרג את איכות החיים, וגם להיכנס להריון ללא כל מאמץ.