הבעיה העיקרית לאחר נפילה היא ההתמודדות עם ההשלכות שלה. עם זאת לא תמיד נפילות מביאות איתן השלכות משמעותיות להמשך. בכל מקרה האחריות שלכם תהיה תמיד להיות עם האצבע על הדופק לאחר נפילה כזאת או אחרת. הרי ישנה חשיבות לאתר את הבעיות השונות בזמן על מנת שיהיה אפשר לפתור אותן. שבר בעצם הסירה הוא ללא ספק מהשברים השכיחים ביותר לאחר נפילה. קבוצת הסיכון ברובה היא ילדים בגילאי 15 עד 30, כאשר מתחת לגיל 10 נדיר מאוד שזה קורה. מכאן עולה השאלה כיצד יהיה ניתן לאבחן את השבר בעצם הסירה.

תשאול מקיף של המטופל

על מנת שיהיה אפשר לאבחן שבר בעצם הסירה בשלב הראשון ישנו צורך לבצע תשאול. התשאול מטרתו לבחון את הכאבים השונים שמהם המטופל סובל. הרי לשבר מהסוג הזה קיים כאב ייחודי באזור מסוים של כף היד. הרופא יכול גם לממש את היד על מנת לוודא מהיכן בדיוק מגיע הכאב. אורתופד מנתח ידע מה נכון לעשות כדי לקבל את האבחנה הכי מדויקת שיש. ללא תשאול של המטופל יהיה מאוד קשה לקבוע מה הוא הגורם להופעת הכאב.

צילום רנטגן של כף היד

אם לאחר התשאול אורתופד מנתח רואה כי ישנו סיכוי לשבר בעצם הסירה מבצעים צילום רנטגן. הצילום בעצם נועד על מנת להפוך את סימני השאלה לסימני קריאה ברורים. לאחר הצילום יהיה ניתן לבחור את אופן הטיפול הנכון בהתאם למצב הלכה למעשה. אם המצב לא יהיה כל כך חמור, יהיה ניתן להסתפק בקיבוע שימנע הוזזה של העצם. אם מדובר על שבר משמעותי לא יהיה מנוס מאשר טיפול עם גבס. כמובן שצילום רנטגן הוא הדרך האידיאלית לאתר שבר בעצם הסירה.

חשיבות הטיפול המוקדם

ישנם כאלה שנוטים לחשוב כי בגלל הנפילה, הכאבים הם כאבים הגיוניים. עם זאת ישנו הבדל בין כאבים של מכות יבשות לבין כאבים של שבר. אם אתם חוששים שמדובר על כאבים לא הגיוניים מוטב כי תפנו מיד לאיש מקצוע בדמות אורתופד מנתח. ישנה חשיבות לקבל טיפול מוקדם על מנת למנוע החמרה של המצב. כמו שאתם נוטים לחשוב המצב עלול להחמיר על ידי הוזזה לא מבוקרת של העצם. העצם גם ככה במצב רגיש מאוד, לא תרצו להחמיר את המצב על ידי הוזזה שלה. לכן מוטב כי גם במקרה של ספק תיגשו לאיש מקצוע שיבדוק את המצב מקרוב.