תהיתם פעם איך לאבטח את כספת המפתחות שלכם?

ישנן מספר דרכים לאבטח את כספת המפתחות שלך. הדרך הראשונה והברורה ביותר היא לוודא שכספת המפתחות נמצאת במקום שאף אחד אחר לא יכול לגשת אליה. זה כולל לשמור אותו בבית או במשרד שלך. דרך נוספת לשמור על בטיחות המפתח היא על ידי הסתרתו מהעין. אתה יכול לעשות זאת על ידי הנחת כספת המפתח מאחורי ציור או על גבי מדף ספרים.

הדרך האחרונה שבה תוכלו לאבטח את כספת המפתחות שלכם היא באמצעות מנעול בעל רמת אבטחה נוספת, כמו מנעול אלקטרוני. המנעולים הללו יקשו על מי שאין לו אישור להיכנס לכספת המפתחות כי הוא יצטרך לדעת את הקוד כדי להיכנס פנימה.

כספת מפתחות היא דרך מצוינת לאחסן את המפתחות שלך ולהגן עליהם מפני אבדן או גניבה. אבל לא תמיד קל לזכור את הקוד ולהקליד אותו בכל פעם שאתה רוצה לקבל את המפתח שלך.

זו הסיבה שמנעולים דיגיטליים הופכים פופולריים יותר. הם מאפשרים לך לאחסן את הקוד בטלפון שלך, כך שלא תצטרך להקליד אותו בכל פעם. בנוסף, ניתן לפתוח אותם עם סריקת טביעת אצבע או זיהוי פנים – מה שאומר שאין דאגות לגבי שכחת הקוד!

מה בטוח למפתח?

בטוח למפתח היא טכניקה שבה אתה מגן על המידע שלך על ידי שימוש בסיסמה שקל לך לזכור אבל קשה לאחרים לנחש.

הטכניקה פותחה על ידי רון ריבסט, עדי שמיר ולאונרד אדלמן שהם מדעני מחשב מ-MIT. הם פרסמו את המאמר שלהם ב-1978, שנקרא "שיטה להשגת חתימות דיגיטליות ומערכות קריפטו-מפתח ציבורי". העיתון הציג את הרעיון של שימוש בסיסמאות שקל לזכור אך קשות לניחוש.

כדי להשתמש בטכניקה זו, ראשית עליך לבחור סיסמה שקל לזכור. אתה יכול להשתמש במשפט או בשיר כסיסמה שלך. לדוגמה, "לכלב שלי יש פרעושים" ניתן לתרגם ל"Myd8hafl8s". לאחר שתבחר את הסיסמה שלך, היא תשמש כמפתח בהצפנת ההודעה שלך.

הכספת למפתח היא סוג של מנעול המשמש לרוב בבתים ובעסקים קטנים. זה יכול לשמש לאחסון חפצי ערך ומסמכים חשובים. הכספת למפתח היא סוג של מנעול שלא מצריך הכנסת מפתחות לתוכו על מנת לפתוח אותו. במקום זאת, הוא משתמש בחיישן ביומטרי או קורא טביעות אצבע אשר סורק את טביעת האצבע של הבעלים ופותח את הדלת באופן אוטומטי.

כיצד לבחור בין מנעול דיגיטלי חכם לבין בריח מסורתי?

מנעול דיגיטלי חכם הוא דרך מודרנית לאבטח את הבית או המשרד שלך. ניתן לשלוט בו מרחוק בעזרת סמארטפון. אתה יכול גם להשתמש בו כדי לשתף גישה עם אורחים, חברים או משפחה.

בריח מסורתי הוא מכשיר מכני ששימש במשך מאות שנים לאבטחת דלתות וחלונות. יש לו שני חלקים: הבריח עצמו, שמחליק על פני הדלת או משקוף החלון כדי למנוע את פתיחתו, והמפתח המניע את הבריח מצד אחד של המסגרת לצד אחר כשהוא מוכנס לחור מפתח בדלת או מסגרת החלון.

אם אתם רוצים נוחות וגמישות, לכו עם מנעול דיגיטלי חכם. הם קלים להתקנה ולשימוש, זולים, אמינים ומציעים תכונות רבות ושונות כגון גישה בשלט רחוק דרך הטלפון שלך ואפשרויות שיתוף אורחים. בריח מסורתי זול יותר ממנעול דיגיטלי אך מציע פחות פונקציונליות מהמקביל המודרני שלו – לא ניתן לחלוק גישה עם אורחים או לשלוט בו מרחוק.

מנעולים דיגיטליים בטוחים יותר ממנעולים מסורתיים. הם משתמשים בלוח מקשים כדי לפתוח את הדלת וניתן להגדיר אותם עם קוד PIN מותאם אישית. הם מציעים גם זיהוי ביומטרי כגון סורקי טביעות אצבע, סורקי רשתית וזיהוי פנים, כך שתוכל לפתוח את נעילת הדלת שלך בלחיצת אצבע בלבד.

מנעולים מסורתיים הם עדיין סוג המנעול הנפוץ ביותר בעולם אך יש להם חסרונות. אם מישהו יגנוב את המפתחות שלך או יעתיק את המפתח שלך אז הוא יוכל להיכנס לבית שלך ללא בעיות. מנעולים דיגיטליים הם הרבה יותר בטוחים כי הם לא משתמשים במפתחות בכלל מה שאומר שאין דרך למישהו לפרוץ בלי שיהיה לו גישה לסיסמה או למידע ביומטרי.

על מנת לראות עוד מידע בתחום של כספת למפתח ואתר הבית עליך לבקר ב- safe4u.co.il