מה זה אצבע פטיש, ואיך אפשר להתמודד איתה ביעילות? זוהי שאלה שלא מעט אנשים שואלים אותה. חשוב שתכירו את התשובות לשאלות החשובות האלה לפני שתבחרו את דרך הטיפול. יש כאלה שסובלים מאצבע פטיש אך הם אינם מודעים לעניין הזה. מדובר על עיוות של הבוהן בכף הרגל, כאשר היא פונה לכיוון האצבעות האחרות בכף הרגל. לתופעה הזאת קוראים בשם הזה מכיוון שהצורה שנוצרת מזכירה פטיש. אך מדובר על מצב שעלול להחמיר, כזה שגם יכול להביא איתו כאבים לא נעימים. לפיכך יהיה עליכם לבחור בדרך הנכונה לפתור את הבעיה. 

הטיפול השמרני – מתי הוא מומלץ?

טיפול שמרני הוא בעצם טיפול שנועד למנוע החמרה של המצב הקיים. בוחרים בטיפול הזה כאשר יוצאים מנקודת הנחה כי המצב עוד יכול להשתפר. הרציונל שעומד מאחורי הטיפול הזה הוא לנסות למנוע החמרה של המצב עם שיפור איטי. מי שבוחר באפשרות הזאת אמור לדעת כי הוא תפס את הבעיה בדיוק בזמן הנכון. הטיפול השמרני יכול להתבצע באמצעות מדרסים או על ידי קיבוע מיוחד לבוהן בכף הרגל. ביחד עם הרופא שבחרתם תוכלו להחליט איזה טיפול מבין הטיפולים הקיימים יהיה הטוב ביותר. השאיפה היא שתוכלו לראות שיפור במצב תוך זמן קצר.

השתדלו לזהות את הבעיה בזמן

שמתם לב לעיוות לא מוסבר באצבעות בכף הרגל? אל תחשבו כי מדובר על עניין זניח, כזה שלא דורש מכם התייחסות. הזמן משחק תפקיד משמעותי כאשר מדברים על בעיות שונות הקשורות לכף הרגל. אם תמשיכו להתנהל כרגיל, תוכלו למצוא את עצמכם במצב שבו המציאות תתהפך לגמרי. הבעיה תהפוך להיות חמורה בהרבה, והטיפול השמרני כבר לא יצליח לעזור לכם. במקרה כזה יהיה עליכם לבחון שיטות טיפול אחרות כאלה שאמורות להביא הצלחה גם במצבים מורכבים.

ניתוח בכף הרגל כאפשרות אחרונה

אם לא דאגתם לשים את האצבע על הבעיה בזמן, יכול להיות שכבר יהיה מאוחר מידיי. במילים פשוטות האפשרות להשתמש בפתרונות שמרניים כבר לא תהיה חלק מסל האפשרויות. במקרה כזה הפתרון היחיד שתוכלו לבחור בו יהיה ניתוח בכף הרגל. בניתוח חושפים את האזור הבעייתי, ומחזירים את העצם בדיוק למקומה. כמובן שיהיה עליכם לקחת בחשבון כי בניתוח מהסוג הזה תקופת ההחלמה היא לא קלה. כך שכל עוד תוכלו להימנע מניתוח, מוטב לכם לבחור בשיטות טיפול אחרות. אך לא תמיד תהיה לכם אפשרות להימנע מניתוח במקרה הזה.