מבוא

ניתוח חזה מכבי (MTS) הוא טכניקה כירורגית המשמשת לטיפול בסרטן ריאות. זה נמצא בשימוש למעלה מ-30 שנה, והיא הטכניקה הכירורגית הנפוצה ביותר לטיפול בסרטן ריאות ביפן.

הליך MTS משמש לרוב לטיפול בגידולים בודדים או מרובים שאינם ניתנים לטיפולים אחרים. הליך MTS יכול להתבצע הן בריאה הימנית והן בריאה השמאלית, עם או בלי הסרה של האונה כולה.

ניתוח חזה במכבי הוא הליך כירורגי המשמש להקטנת גודל השד. הוא משמש גם כדי לשפר את צורת השד ולהפחית כל אי נוחות.

הליך ניתוח חזה של מכבי יכול להיעשות בהרדמה כללית או בהרדמה מקומית, בהתאם להעדפתך. המנתח יעשה חתך בבית השחי ויסיר עודפי עור מהשדיים. לאחר מכן המנתח ישתמש בתפרים כדי לסגור את כל החתכים סביב השדיים.

מבוא

מכבי ניתוחי חזה הוא אחד המרכזים המובילים בישראל לטיפול כירורגי במחלות מורכבות של דרכי הנשימה העליונות.

המרכז הוקם על ידי ד"ר יוחנן פרידברג, פרופסור אמריטוס בפקולטה לרפואה סאקלר באוניברסיטת תל אביב ומנתח בית חזה בעל שם עולמי. בנו, ד"ר דוד פרידברג, אף הוא מנתח בית חזה מפורסם ופרופסור בפקולטה לרפואה סאקלר באוניברסיטת תל אביב, עומד בראש צוות הניתוחים של המרכז. צוות המרכז כולל רופאים רבים נוספים, המתמחים בתחומים שונים הרלוונטיים לניתוחי דרכי נשימה עליונות ונתמכים על ידי צוות אחיות, מטפלים וטכנאים מקצועיים.

מכבי ניתוחי חזה ממוקמת בפתח תקווה ליד תל אביב – מרכז תעשיית ההיי-טק בישראל – עם גישה נוחה לנתב"ג וקרבה לירושלים, חיפה, נצרת וכן יישובים נוספים לאורך מישור החוף של ישראל.

מהם הסוגים השונים של ניתוחי חזה במכבי?

מרכז רפואי מכבי הינו מרכז מצוינות לניתוחי חזה. בבית החולים צוות מומחים המציע את ההליכים העדכניים והמתקדמים ביותר לניתוחי חזה.

סוגי ניתוחי חזה:

ניתוח הגדלת חזה הוא הליך כירורגי להגדלת גודל או שינוי צורת השדיים על ידי הוספה או הסרה של רקמות. זה יכול להיעשות על ידי שימוש בשתלים, השתלת שומן או שניהם.

ניתוח שחזור שד משמש במקרים בהם בוצעה כריתת שד עקב סרטן, טראומה או סיבות אחרות. מטרת הליך זה היא להחזיר את הסימטריה וליצור חזה בעל מראה טבעי קרוב ככל האפשר לשד המקורי שלך.

ניתוח הקטנת חזה מפחית את גודלם ומשקלם של השדיים על מנת להקל על כאבי גב ולהקל על פעילות גופנית לנשים בעלות חזה גדול.

ממופלסיה (הקטנת חזה)

ממופלסטיה (הרמת חזה)

ממופלסטי (שתלי חזה)

הסיכונים הכרוכים בהליך ניתוח חזה של מכבי

ניתוח חזה במכבי הוא הליך שנעשה להסרת רקמת שד. זה יכול לשמש לטיפול במצבי שד סרטניים או לא סרטניים.

ישנם סיכונים רבים הכרוכים בהליך ניתוח חזה של מכבי, ביניהם סכנת מוות, צלקות וזיהום. הסיכון למוות הוא הגבוה ביותר אם יש לך סרטן ואתה עובר טיפול כימותרפי או קרינה. צלקות יכולות להתרחש אם הם משתמשים בגישה כירורגית הכוללת חיתוך דרך העור; זה עלול לקרות גם אם הם משתמשים בגישה לא כירורגית, כגון לייזרים ואבלציה בתדר רדיו. זיהום עלול להיגרם על ידי חיידקים שנכנסים לזרם הדם שלך במהלך ההליך.

בן כמה החולה כשהוא עובר ניתוח חזה במכבי?

ניתוח חזה הוא ההליך הכירורגי הנפוץ והפולשני ביותר. אדם מעל גיל 18 עובר ניתוח חזה במכבי.

ניתוח חזה של מכבי הוא הליך כירורגי המתבצע בחולים עם מחלת לב מולדת.

דרישת הגיל הממוצעת לניתוח חזה במכבי היא 18 שנים, אך בחלק מבתי החולים עשויות להיות דרישות שונות.

האם יש עלות לניתוח? והיכן אוכל למצוא מידע על מימון עבור הליך זה?

ניתוח חזה במכבי הוא הליך שניתן לעשות כדי להקל על הכאב ואי הנוחות של סרטן השד. הניתוח יכול לסייע גם בהופעת שדיה של אישה לאחר הסרתם ושחזורם.

העלות לניתוח חזה של מכבי משתנה בהתאם לסוג הכיסוי שיש לך, אם בכלל. אם אין לך ביטוח, אפשר לבדוק תוכניות מימון שעשויות לסייע בכיסוי העלויות עבור הליך זה.

ניתוח חזה של מכבי הוא סוג של ניתוח משחזר לחזה. עלות ההליך יכולה לנוע בין 8,000 ל-10,000 דולר. ישנן אפשרויות מימון רבות הזמינות להליך זה.

ניתוח חזה של מכבי הוא סוג של ניתוח משחזר לחזה. עלות ההליך יכולה לנוע בין 8,000$ ל-10,000$ וקיימות אפשרויות מימון רבות הזמינות להליך זה.