הדעה הרווחת בקרב אנשים שונים היא כי נסיגת חניכיים היא מנת חלקם של מבוגרים בלבד. זה נכון שהשכיחות לנסיגת חניכיים עולה עם הגיל, אך זוהי לא חייבת להיות עובדה מוגמרת. נסיגת חניכיים בגיל צעיר קיימת, גם אם היא הרבה פחות שכיחה, יש כאלה שיגידו אפילו נדירה. חשוב להבין כיצד מתמודדים עם נסיגת חניכיים בשלב מוקדם על מנת שיהיה אפשר לעצור אותה. הרי אף אחד לא ירצה למצוא את עצמו מתמודד עם אובדן שן. בגיל צעיר הנזק עלול להיות גדול יותר בהשוואה לנזק בגיל מבוגר יותר. למידע נוסף תמיד תוכלו לקרוא עוד על נסיגת חניכיים בגילאים צעירים.

הסיבות לנסיגת חניכיים בגיל צעיר

יכולות להיות סיבות רבות שיביאו אנשים צעירים להתמודד עם נסיגת חניכיים. לא תמיד תהיה אפשרות לשים את האצבע על הסיבה המרכזית שגרמה לנסיגה עצמה. הסיבה השכיחה ביותר לנסיגת חניכיים בגילאים צעירים היא צחצוח שיניים באופן לקוי. לא מעט ילדים קטנים לא מצחצחים שיניים כראוי, וכמובן שיש לכך השלכות. בנוסף השלב שבו מתחלפות שיני החלב בשיני בשר הוא שלב קריטי מאוד. השלב הזה עלול לזרז את הופעת הנסיגה, ולהפוך אותה למטרד לא פשוט. גם שתיית אלכוהול מגיל צעיר או עישון סיגריות עלולים להיות טריגרים שכיחים מאוד.

איך מונעים ניתן למנוע נסיגה בגיל צעיר?

לא תמיד תהיה לכם את היכולת למנוע את נסיגת החניכיים באופן מוחלט. יש כאלה שמספרים כי נסיגת החניכיים היא עובדה מוגמרת, כזאת שלא ניתן לעצור אותה. אך עדיין אתם בתור הורים צריכים לעשות כל מה שאפשר בשביל לשמור על בריאותם של ילדכם. הדרך הכי טובה למנוע נסיגת חניכיים היא פשוט להרגיל את הילד לתחזוקה נכונה של השיניים. אם הילד יצחצח את השיניים וישמור עליהן, הוא לא יצטרך להתמודד עם בעיות שונות שקשורות לחלל הפה. בנוסף ביקורים תדירים אצל רופא השיניים יאפשרו לכם לשלוט על כל מה שקורה.

כיצד מטפלים בנסיגת חניכיים בגיל צעיר?

נסיגת חניכיים בגיל צעיר היא לא דבר כל כך פשוט, בדיוק כמו בגיל מבוגר. ההתמודדות עם נסיגת חניכיים בגיל צעיר נעשית בדיוק כמו ההתמודדות בכל גיל אחר. הרי אין שיטות קסם להעלים את הנסיגה, צריך לבצע עבודה מאומצת בשביל להחזיר את המצב לקדמותו. את שיטת הטיפול קובעים בהתאם לחומרת הנסיגה שאיתה אתם מתמודדים. ישנם מקרים שבהם ניקוי השיניים אמור לעצור את הנסיגה. בחלק אחר מהמקרים לא באמת תהיה ברירה אחרת מלבד טיפול כירורגי.