סובלים מטחורים?

הרופא המליץ לכם על ניתוח?

כל מה שצריך לדעת על הסוגים השונים של ניתוחי טחורים, במאמר הבא

ניתוח כריתת טחורים

ניתוח כריתת טחורים הינו ניתוח בו כורתים טחורים פנימיים או/ו חיצוניים גדולים המצויים בסביבה החיצונית של פי הטבעת. ניתוח זה מתבצע תחת הרדמה כללית והליך ההחלמה נעשה באופן ביתי בזמן העומד על שבועיים עד שלושה.

באשר לבטיחות הניתוח, הסטטיסטיקה מצביעה על שיעורי הצלחה גבוהים לצד מידת סיכונים וסיבוכים נמוכה. 

לייזר

ניתוח טחורים המבוסס על טכנולוגיית לייזר הינו ניתוח המיועד בעיקר למצבי טחורים פנימיים. במהלך הניתוח נעשה שימוש במכשור מיוחד בעל יכולת זיהוי כלי הדם האחראיים על הזנת הטחורים. כאשר כלי דם כזה מזוהה, ע"י שימוש בסיב ייעודי, מועברת קרן הלייזר אשר מטרתה להוביל לסתימת אותו כלי דם. כאשר כלי הדם נסתם, כמות הדם אותה קיבל הטחור מצטמצמת והטחור שב למקומו הראוי. גם הליך ההחלמה מניתוח זה מתבצע באופן ביתי ומאופיין בזמן החלמה קצר במיוחד העומד על כמה ימים, תוך שיעור סיכונים נמוך ומתוך הרדמה. 

ניתוח קשירה

ניתוח קשירה הינו ניתוח מונחה אולטרה סאונד של כלי הדם האחראיים על הזנת הטחורים ולעיתים גם קיבועם באמצעות תפרים אל דופן תעלה המכונה תעלת אנאלית. ניתוח זה מתבצע תחת הרדמה כללית ומיועד בעיקר לכאלה הסובלים מטחורים בעלי דימום שאינם ממקוממים בצד החיצוני של פי הטבעת. במהלך הניתוח נעשה שימוש במכשור המכונה דופלר המזהה את כלי הדם האחראיים על הזנת הטחורים. כלי דם אלו נסגרים בתום הליך הזיהוי ובכך מתבטא הטיפול בהם. 

ניתוח PPH

בשונה מהניתוחים השונים אותם מנינו לעיל, ניתוח זה, המתבצע על ידי שימוש במכשיר סיכות, אינו מתאים עבור כל אדם הסובל מטחורים. הליך הניתוח כולל קיבוע הטחורים אל מקומם- הרקטום. באופן הנ"ל, נמנעת 'זליגתם' דרך פי הטבעת. הניתוח מתבצע תחת הרדמה כללית וגם הוא אינו כולל תקופת החלמה ארוכה למדי. 

טחורים, אמנם קטנים אך בעצם גדולים. אנשים הסובלים מטחורים חשים אותם במהלך שגרת חייהם כתחושת גרד, גירוי ואף נפיחות שלחלק גדול מאיתנו אינה נעימה ואף מעיבה על איכות החיים. עם טכנולוגיות אלה, אין עוד צורך להמשיך לסבול או להתלונן, עם אבחון וייעוץ נכון, תוכלו גם אתם להתפטר מהטחורים באופן מקצועי, בטוח ומוכח!מזדהים? רוצים לעשות סוף לטחורים? רגע לפני שאתם ממשיכים, לחצו כאן למידע נוסף