הוצאות בעלות על דירה וכיצד הן

ישנם סוגים רבים של משכנתאות בשוק. אבל לא כולם מתאימים לכל אדם. סוג המשכנתא המתאימה לכם יהיה תלוי במצב הכלכלי שלכם, בנכס שאתם רוכשים ועוד כמה גורמים.

הטבלה הבאה מפרטת את סוגי המשכנתאות השונים הקיימים בשוק:

1) משכנתא בריבית קבועה: משכנתא מסוג זה היא בעלת ריבית קבועה שנשארת קבועה לאורך כל חיי ההלוואה. הוא מתאים ביותר למי שרוצה לקבל ודאות לגבי ההוצאות החודשיות שלו ושאינם מתכננים למכור את ביתו בזמן הקרוב.

2) משכנתא בריבית מתכווננת (ARM): לסוג זה של משכנתא יש ריבית המשתנה מעת לעת בהתאם למדד מסוים. שיעורי הריבית עשויים לעלות או לרדת בהתאם למידת הביצועים של המדד הזה לאורך זמן. זה מתאים ביותר למי שרוצה לנצל ריביות נמוכות יותר כשהן זמינות אבל גם רוצה הגנה מסוימת מפני ריביות גבוהות יותר במקרה שדברים

מבוא: מהם סוגי המשכנתאות השונים?

משכנתאות הן הלוואות שאתה לוקח לרכישת נכס. ישנם סוגים רבים ושונים של משכנתאות, וכל אחת מהן מיועדת לסוג מסוים של לווה. ניתן לחלק את המשכנתאות לסוגים הבאים:

משכנתא בריבית קבועה היא סוג המשכנתא הנפוץ ביותר. הם מציעים תשלומים חודשיים צפויים לכל חיי ההלוואה, שעשויים לנוע בין 10 ל-30 שנים. ללווה אין אפשרות לשנות את שיעור הריבית או סכום התשלום שלו במהלך תקופה זו, מה שעלול להפוך אותם למסוכנים יותר מאשר סוגי הלוואות והשקעות אחרים לאורך זמן.

למשכנתאות ARM (Adjustable Rate Mortgage) יש שיעורי ריבית ותשלומים נמוכים יותר כאשר הם מתחילים לראשונה, אך לאחר מכן עולות מעת לעת עם שינויים במדד כמו ריבית ליבור או האוצר. סוג זה של משכנתא מסוכן יותר ממשכנתא בריבית קבועה מכיוון שהתשלום החודשי שלך ישתנה עם הזמן, אך הוא גם מציע פוטנציאל גדול יותר לחיסכון אם הריבית תיפול בעתיד.

משכנתאות בריבית בלבד מאפשרות ללווים

האמת על משכנתאות FHA שרוב הקונים לא יודעים

משכנתאות FHA הן דרך מצוינת לקנות בית אם יש לך פחות מאשר אשראי מושלם. אבל אנשים רבים לא יודעים את האמת על משכנתאות FHA.

מינהל הדיור הפדרלי, או FHA, היא סוכנות ממשלתית המבטחת משכנתאות ללווים בעלי הכנסה נמוכה ובינונית. הוא נוצר בשנת 1934 על ידי הנשיא פרנקלין ד' רוזוולט כדי להקל על אנשים מכל רמות ההכנסה לקנות בתים.

הלוואות FHA מבוטחות על ידי הממשלה הפדרלית, מה שאומר שהן מגובות באמונה ובאשראי מלאים של ממשלת ארצות הברית. לכן הם נקראים לעתים קרובות "הלוואות בערבות ממשלתית".

הלוואות FHA הן סוג של משכנתא שלווים רבים בוחרים ללכת איתה מכיוון שקל יותר לקבל אישור. מדריך ההלוואות של FHA מראה כיצד התהליך עובד ומה עליך לעשות כדי לקבל אישור.

האמת על משכנתאות FHA שרוב הקונים לא יודעים היא שהן מעולות עבור אנשים שרוצים לרכוש בית אך אינם יכולים לעמוד בתשלום המקדמה או שיש להם אשראי גרוע. הם גם מגיעים עם ריביות נמוכות יותר מאשר סוגים אחרים של משכנתאות, מה שהופך אותם לזולים יותר.

סוגי המשכנתאות השונים ואיזו מהן מתאימה לך ביותר?

ישנם סוגים רבים של משכנתאות בחוץ. חשוב לדעת מה הכי מתאים לכם, כדי שלא תשלמו יותר מדי על הבית שלכם.

סוגי המשכנתאות הנפוצים ביותר כוללים:

שוק המשכנתאות בקנדה מוסדר על ידי משרד המפקח על מוסדות פיננסיים (OSFI), אשר קובע הנחיות לגבי סוגי המשכנתאות הזמינים וכיצד יש לתמחר כל סוג.

ישנם שני סוגים עיקריים של משכנתאות: בריבית קבועה וריבית משתנה. למשכנתאות בריבית קבועה יש ריבית קבועה לכל התקופה, מה שאומר שאתה יודע בדיוק כמה תצטרך לשלם מדי חודש עבור המשכנתא שלך. למשכנתאות בריבית משתנה יש ריבית המשתנה עם הזמן וקשורה לריבית ההלוואות הפריים, כך שהיא יכולה לעלות או לרדת בהתאם לתנאים הכלכליים.

ישנם גם סוגים שונים של ריבית משתנים: 1) משכנתא מתכווננת שבה הריבית משתנה מדי שנה בערך; 2) משכנתא עם תקרה שבה הריבית לעולם לא עולה על רמה מסוימת, לא משנה כמה האינפלציה תהיה גבוהה; 3) משכנתא משתנה פתוחה שבה המלווה קובע ריבית ראשונית אך מאפשר לה להשתנות מעת לעת בהתאם לתנאי השוק.
עבור עוד פרטים מורחבים אודות מגזין כלכלה וסוגי משכנתאות? נא לגלוש לאתר elcy.co.il